Партизан спечели шампионата в Сърбия, Иван Иванов с гол за "гробарите"

снимка: partizan.rs

С гол на защитника на българския национален отбор Иван Иванов отборът на Партизан /Белград/ победи с 4:0 като гост Борац /Чачак/ в мач от 27-мия кръг на сръбското футболно първенство и си осигури пета поредна шампионска титла на Сърбия и общо 24-та в историята на клуба / в първенствата на Югославия и Сърбия/.

В 11-та минута полузащитникът Саша Маркович изведе Партизан напред в резултата. Решаващият гол, който осигури победата и шампионската титла, бе в 63-та минута и бе дело на Иван Иванов. След центриране от ъглов удар включилият се Иван Иванов с глава отбеляза втория гол - 2:0 за Партизан.

В самия край на мача - в 80-та и 83-та минута, с два гола сенегалският нападател Ламин Диара оформи крайния резултат - 4:0 за Партизан. С тази победа Партизан има 12 точки аванс пред втория Цървена звезда и е шампион на Сърбия три кръга преди края на първенството.