Рен се изкачи на четвърто място

Рен победи гостуващия Аячо с 3:1 в мач от 34-ия кръг на френското футболно първенство. С четвъртия си пореден успех възпитаниците на Фредерик Антонети събраха 57 точки и се изкачиха на четвъртото място в класирането, което дава право на участие в Лига Европа.

Жулиен Фере откри резултата в 27-ата минута с добавка с глава, след като вратарят Гийермо Очоа успя само да избие в гредата удар на Жирес Кембо. Разак Букари удвои с удар от 20 метра в 85-ата минута, но Илан върна едно попадение за гостите минута преди края. В последните секунди Фере асистира на Ясин Брахими за крайното 3:1.

Аячо, който е само на точка над зоната на изпадащите, остана с човек по-малко още в 11-ата минута, когато Самюел Буур получи директен червен картон заради брутално нарушение срещу Джонатан Питройпа.

Сент Етиен също остана в битката за място в Лига Европа след успех с 1:0 над гостуващия Дижон. Домакините останаха шести с 56 точки след 14-ия гол за сезона на Пиер-Емерик Обамеянг.

Последният в подреждането Оксер разби гостуващия Брест с 4:0 и се доближи на 3 точки от спасителната зона. Оксер, който играе в елита от 1980 година насам, реализира и четирите си попадения до почивката.