Ди Натале матира Лацио и завърза още повече борбата за третото място

Отборът на Удинезе постигна изключително важна победа срещу тима на Лацио в среща от 35-ия кръг на италианската Серия А. По този начин домакините завързаха по страхотен начин борбата за третото място в Серия А, което е последно за Шампионската лига.

В момента четири отбора имат еднакъв брой точки (55) и се намират на третото място в класирането. Това са Удинезе, Лацио, Наполи и Интер. До края на сезона остават три кръга. Тази победа съживи шансове на Удинезе, които спечелиха втора победа в последните 10 мача.

Антонио Ди Натале отново се превърна в герой за фруили с много ценен гол в 69-та минута. В края на мача Удинезе се добра до втори гол, след който се разиграха неприятни сцени, след като играчите на Лацио мислеха, че мачът е приключил.

Домакините бяха по-съсредоточени през първото полувреме и имаха по-добрите възможности за гол. Антонио Ди Натале можеше да открие резултата още в 4-та минута след пряк свободен удар, но вратаря Маркети успя да избие в корнер. В 18-та минута Джампиеро Пинци стреля много опасно от близо 30 метра и топката профуча близо до левия стълб. Малко по-късно отново Пинци затрудни максимално вратаря Маркети, но стража се справи.

В края на полувремето дойде и най-сериозната опасност на гостите от Рим. Конко намери на границата на малкото наказателно поле Томазо Роки, чийто удар с глава бе избит с мъка от Самир Ханданович.

През втората част натискът на Удинезе се засили. Ди Натале стреля над гредата от добра позиция. Баста и Асамоа пробваха неуспешни далечни удари. В 69-та минута дойде и моментът на Ди Натале. Италианският стрелец с магическо воле прати топката в обратния ъгъл на Маркети, след прекрасно центриране на Домици.

Еди Рея пусна в атака Либор Козак на мястото на Хави Гаридо. Лацио се опита на натисне своя съперник, но стигна само до едно добро положение на Лорик Кана, който не уцели вратата от десетина метра.

В последните минути и Маркети се включи при едни центриране от корнер, но се размина с топката. В края на даденото от съдията продължение на мача дойде и най-сконфузната ситуация в мача.

Домакините сътвориха бърза контра и докато играчите на Лацио си мислеха, че съдията е дал край на мача, Перейра шутира в опразнената врата и рефера зачете гола за 2:0. Последваха много бурни протести от щаба на гостите. Андре Диаз дори получи червен картон за невъздържаното си поведение. Протестите на „орлите" продължиха и след края на мача, като се стигна до неприятни сцени и разправии.