Паломино смачка Евертън, Силва се развихри за Милан (ВИДЕО)

снимка: twitter.com/Squawka Football

Хитът в Серия "А" от миналия сезон Аталанта удари Евертън с класическото 3:0 на "Атлети Адзури Д'Италия" в мач от група "Е" на Лига Европа. За домакините бившият играч на Лудогорец Хосе Луис Паломино изигра пълни 90 минути и бе в основата на чистата мрежа за Аталанта с добрата си игра в отбрана. Силният състав на Роналд Куман пък тръгна ужасяващо във втория по сила европейски клубен турнир, като дори звезди като Уейн Рууни и Глфи Сигурдсон не успяха да спасят "карамелите".

Андреа Масиело направи 1:0 в 27-ата минута, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле при центриране от корнер. Алехандро Гомес удвои аванса на Аталанта в 41-ата минута след невероятно изпълнение от около 20 метра. Той заби топката неспасяемо под гредата на Стекеленбург с техничен изстрел. Малко преди почивката Бриан Кристанте уби надеждите на гостите и сложи точка на спора с трето попадение. Той се възползва от страхотен пас на Андреа Петаня и прониза вратата на Евертън.

В другия мач от групата Лион не успя да победи като гост Аполон (Лимасол) и завърши наравно 1:1.

Иначе Милан избухна като гост на Аустрия (Виена) и смаза домакините с 5:1. Хеттрик за "росонерите" отбеляза португалският нападател Андре Силва. Хакан Чалханоглу и Сусо добавиха по един гол за успеха на италианците, а почетното попадение за Аустрия бе дело на Александър Боркович.

В друг интересен мач от групите на Лига Европа Астана на Станимир Стоилов загуби гостуването си на Виляреал с 1:3.

Ето всички резултати от двубоите в 20:00 часа: