Арсенал с обрат над Кьолн в нощта на лудите "козли" (ВИДЕО)

снимка: twitter.com/Arsenal FC

Арсенал направи пълен обрат и надви Кьолн с 3:1 на "Емирейтс" в първи мач за отбора от груповата фаза на Лига Европа. Двубоят обаче ще се запомни с огромните безредици, които предизвикаха привържениците на гостите от Германия. "Артилеристите" бяха осигурили само 3 хиляди билета за пътуващите фенове, но те бяха дошли в Лондон с армия от 20 хиляди души. Всички щурмуваха стадиона и пробиха охраната, за да влязат на трибуните преди мача, поради което той бе отложен с час - вместо в 22:05 започна в 23:05 часа.

В крайна сметка полицаите се справиха с напечената ситуация и след като отцепиха съоръжението, успяха да извадят отвън феновете без билети. Лудите привърженици на "козлите" започнаха шествието си още следобяд по улиците на британската столица. Те отпразнуваха завръщането на своя тим в Европа за пръв път от 25 години насам с гръмогласно изпълнение на химна на тима, палене на факли и мятане на бутилки по "Оксфорд стрийт".

Иначе по време на двубоя охраната бе засилена и пред гостуващите фенове пазеха полицаи с кучета. Все пак, всичко мина перфектно за домакините и нямаше сериозни поражения.

Арсенал изостана още в 9-ата минута след гол за гостите на Джон Кордоба. Чак през второто полувреме "артилеристите" пробиха дефанзивния вал на "козлите" с красиво попадение на Сеад Колашинац. Санчес изригна със страхотен гол в 67-ата минута, за да оформи обрата, а точка на спора сложи Ектор Белерин в 82-ата. В другия мач от групата Цървена звезда и БАТЕ Борисов направиха равенство 1:1 в Белград.

Ето всички резултати от двубоите в Лига Европа от 22:05 часа: