Атрактивен футбол, но сухо реми край Босфора

снимка: twitter.com

Лудогорец започна с равенство похода си в Лига Европа, след като направи нулево реми 0:0 с Истанбул Башакшехир на стадион "Фатих Терим" в турския мегаполис. Двубоят бе изпълнен с множество положения от страна и на двата тима, но вратарите Волкан Бабаджан и Хорхе Броун бяха на ниво и не допуснаха топката да влети във вратите им. Българският шампион имаше шанс да спечели срещата, като най-опасното положение се откри пред Жоао Пауло в 49-ата минута, когато бразилецът излезе очи в очи с турския страж, но стреля много встрани от вратата. Мосоро от домакините можеше да донесе триумфа на своя тим след фрапантна грешка на Броун, но пропусна. SPORTA.BG проследи мача НА ЖИВО - вижте всичко по-интересно ТУК.

Иначе двубоят започна по-добре за домакините от Истанбул. Те потърсиха рано в мача първото попадение, но не сполучиха след няколко опита на Елиа и Адебайор. Постепенно Лудогорец пое контрола на събитията и затегна обръча покрай вратата на Бабаджан. Удар на Жоао Пауло с глава замалко не влетя в мрежата на домакините, но стражът им се намеси авторитетно. Вандерсон също имаше шанс да вкара от пряк свободен удар, но Бабаджан изби. Джоди Лукоки пропусна още една възможност за българския шампион, но отново вратарят на Истанбул ББ бе герой.

През втората част възпитаниците на Абдула Авджъ се опитаха да наложат своето темпо в търсене на победата. Те успяха да създадат по-опасните ситуации, а Лудогорец едва излизаше от своята половина. Единствената по-опасна възможност се откри именно пред Пауло, но нелепият удар на бразилския нападател запази равенството. Мосоро можеше да поведе домакините в 61-ата минута. Броун искаше да подаде на Пластун, но сбърка и топката попадна в играча на Истанбул, който пробва да мине покрай аржентинския страж, но Броун скъси дистанцията и спаси. Удари на Гьокхан Инлер, Един Вишча и Мосоро също не застрашиха вратата на Лудогорец и мачът приключи съвсем справедливо при равен резултат.

Така двата отбора поделят точката на старта на кампанията в Лига Европа. Голямата изненада в групата сътвори Хофенхайм. Немският тим загуби у дома с 1:2 от Брага и така остава последен в класирането след първите изиграни срещи.