Палермо унищожи Лацио, а Удинезе сгреши

Палермо се възползва от проблемите в защита на Лацио и от умората на възпитаниците на Еди Рея, за да постигне звучна и разгромна победа с 5:1 в един от късните двубои от 24-ия кръг на Серия А.

„Орлите" се надяваха да се утвърдят на третата позиция в класирането, но по никакъв начин не показаха на терена, че заслужават дори почетна загуба. От своя страна домакините усещаха всичките колебания на противника си и не му дадоха никакъв шанс на „Стадио Ренцо Барбера".

В другия късен мач от неделната програма Удинезе не можа да надвие Каляри на „Стадио Фриули" и двата тима не си отбелязаха гол, като играчите на Франческо Гуидолин също не можаха да се усамотят на третото място.

Така след 24 изиграни срещи Лацио остава с 42 точки на 4-то място, колкото има и Удинезе, но заради разгрома столичани вече имат по-лоша голова разлика от фриуланите. Палермо вече е с актив от 34 и изостава само с 2 пункта от седмия в таблицата Интер, а Каляри е с 31 точки и се намира зад сицилианците.

Кристиан Ледесма трябваше да бъде върнат в защита за Лацио, а на терена като титуляр започна и абсолютният дебютант Емилиано Алфаро. Също така пролича слабата физическа форма на играчите, които страдаха на терена заради по-ранния мач през седмицата срещу Атлетико Мадрид в Лига Европа.

Светкавичните атаки на Палермо от самото начало затрудняваха столичани и логично се стигна до класическа преднина за домакините още преди почивката. Резултатът бе открит в 9-ата минута, когато Фабрицио Миколи проби в наказателното поле и намери Едгар Берето, който стреля през купа от играчи и заблуди стража на гостите Федерико Маркети - 1:0.

Сицилианците удвоиха резултата след нова отлична самостоятелна акция, този път на Масимо Донати - той напредна и с прекрасен изстрел в горния ъгъл от около 20 метра не остави шансове на вратаря на Лацио за 2:0.

Миколи центрира към абсолютно непокрития Матиас Силвестре в 41-ата минута и бранителят с глава без проблеми направи преднината на тима си класическа. 120 секунди след подновяването на играта отбраната на „орлите" позволи на Игор Будан да овладее топката и скоростно да нахлуе в наказателното поле, за да простреля Маркети за четвърти път.

Миколи ознаменува добрата си игра с гол за 5:0, след като бе изведен чрез пас в уличка сам срещу вратаря и технично мушна топката покрай плонжа му.

В 75-ата минута „орлите" останаха с човек по-малко на терена заради червения картон на Анре Диас, но въпреки това се добраха до едно попадение, с което да намалят частично разгрома си.

Точен бе 192-сантиметровият чешки нападател Либор Козак в 85-ата минута, за когото това бе втори гол в Серия А, след като се разписа и при обрата до 3:2 срещу Чезена в началото на месеца.