Атлетико Мадрид изпусна Спортинг, Райо разкъса Леванте като гост

Атлетико Мадрид стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Спортинг Хихон на „Естадио Ел Молинон" и не можа да се изкачи на 4-та позиция в класирането.

Играчите на Диего Симеоне поведоха в резултата в 20-ата минута, когато Адриан направи самостоятелен пробив и центрира остро в наказателното поле, като защитникът на домакините Канея сам вкара топката във вратата си - 0:1.

Голът дойде логично с оглед на натиска на „дюшекчиите", но те не можаха да удвоят аванса си, тъй като с пропуски се отчетоха Фалкао и Коке.

В 37-ата минута на двубоя обаче Спортинг изравни след центриране отляво, което бе засечено точно от Себастиен Егурен - 1:1.

След почивката по-голямата част от времето топката бе притежание на Атлетико, но отново Фалкао не можа да реализира от чисти позиции и победата бе изпусната.

Спортинг е на 19-та позиция с 20 точки от 23 мача, а „дюшекчиите" са шести с 32 - 1 по-малко от Еспаньол и Атлетик Билбао.

Леванте също не можа да защити мястото си в зона „Шампионска лига", защото бе разкъсан на пет парчета от гостуващия Райо Вайекано.

Мачът на „Суидад де Валенсия" се превърна в голов спектакъл и завърши 3:5 в полза на „светкавиците", а играчите на двата тима можеха да си отбележат и повече голове.

Гвинеецът Лас откри резултата в 35-ата минута, а в 50-ата Баркеро изравни от дузпа. Диего Коста стана първият футболист в историята на Райо, който вкарва два гола в една минута в Примера дивисион.

Той наказа домакините в 62-ата и 63-ата минута след образцови контраатаки. Бангура също материализира страхотна акция на гостите в 70-ата минута и направи резултата 1:4. Рубен Суарес намали в 79-ата, но Делибасич в 85-ата вкара петия гол за Райо. Крайното 3:5 бе оформено отново от Суарес и пак от дузпа.

Така Леванте се смъкна на 7-мо място с 32 точки и също изостава с 1 от 4-ия и 5-ия Атлетик Билбао и Еспаньол. Райо е вече наравно с 8-ия Малага и има 31 пункта, с което изключително много завърза борбата за класиране за европейските турнири.

В по-ранните мачове от днес Гранада срази Реал Сосиедад с 4:1, Атлетик разгроми Малага с 3:0, а Майорка съкруши Виляреал с 4:0.