Палермо и Катания с реми в дербито на Сицилия

Отборите на Палермо и Катания завършиха наравно 1:1 в срещата от 35-ия кръг на италианската Серия А. По този начин дербито на остров Сицилия остана без победител.

Двата тима се намират в златната среда на таблицата, но Палермо е по-близо до изпадане, докато Катания има минимален шанс за Лига Европа. Това равенство обаче може да се окаже решаващо и за двата тима.

В друга среща от днес Каляри и Киево приключиха 0:0 като за домакините точките бяха по-важни.

Палермо може да съжалява повече след като ще трепери до последно да не изпадне в Серия Б.

Иначе Никола Легроталие откир резултата. Защитника засече с глава центиране в малкото наказателно поле в 25-та минута.

В началото на втората част Фабрицио Миколи с премерен удар изравни резултата. В класирането Палермо има 42 точки, колкото Каляри и Болоня. Под тях са отборите на Фиорентина (41) и Дженоа (36), които са с мач по-малко.

Под чертата са отборите на Лече (35) и почти сигурните изпадащи Новара (28) и Чезена (22).