Сантандер е първият изпаднал, Хихон запази надежди

снимка: Reuters

Расинг Сантандер е първият отбор в Испания, който загубя каквито и да е шансове да запази своето място в Примера.

В мач от 35-ия кръг бoрещият се да не изпадне тим не можа да се противопостави на Реал Сосиедад като гост и загуби с класическото 3:0.

Антоан Грийзман беше ключът към успеха за Сосиедад, като наниза и двете попадения за своя тим. След слабо първо полувреме и за двата отбора, още в началото лявото крило на домакините проби в наказателното поле и с левия крак от няколко метра откри резултата - 1:0. Всичко в срещата бе решено отново от него, след като той се възползва от отличен пас на Давид Сурутуса и се разписа за 3:0. Голмайсторът в тази среща затвърди добрите впечатления, след като даде страхотен пас на Иманол Агиретексе, който оформи крайното 3:0.

След загубата Сантандер остана на последното място в класирането и загуби каквито и да е шансове да се бори за своето оставане в елита. Виляреал, който е на спасителната 17-а позиция е с мач по-малко и 37 точки в своя актив. Расинг има едва 26 и три кръга преди края изпадна и математически.

Друг отбор, който се бори за своето оцеляване, обаче успя да постигне успех.

Спортинг Хихон записа един от най-добрите си двубои през тази пролет и заслужено победи като гост претендента за европейска слава Еспаньол с 2:0 и успя да се приближи на три точки от Виляреал.

Въпреки че каталунците, подобно на своите съседи Барселона, държаха повече топката, по-опасните положения бяха пред техния вратар Алварес. В началото на второто полувреме гостите направиха своя удар, когато Гастон Салгой отклони с глава към малкото наказателно поле. Там непокрит беше останал Адриан Колунга и той не сбърка - 1:0.

В 70-ата минута гостите от Хихон осъществиха страхотна контраатака, като голмайстора Колунга изведе Оскар Трехо сам срещу вратаря и атакуващият полузащитник реализира хладнокръвно - 2:0. Крайният резултат бе оформен в 80-ата минута, когато влезналият като резерва нападател Мате Билич отбеляза за 0:3.

С победата Спортинг събра 34 точки, които все още не са достатъчни за оставането на хихонци в елита. Виляреал е с 37 и с мач по-малко.По-късно тази вечер обаче „жълтата подводница" играе като домакин на борещия се за участие в Европа Осасуна.

На 1-и май двата отбора излизат в директен спор, а след това Виляреал трябва да играе в последните два кръга срещу Атлетико Мадрид и Валенсия. Програмата на Хихон не е много по-лесна, като Спортинг се изправя срещу Бетис у дома и Малага като гост.