Овечкин с хеттрик при победата на Вашингтон над Питсбърг с 5:4

галерия:

снимка: news.yahoo.com

Отборът на Вашингтон Кепитълс се наложи с 5:4 след продължение срещу шампионите от Питсбърг Пингуинс. Това бе 14 поредна победа за Вашингтон, а в основата на успеха бе Алекс Овечкин, който завърши с хеттрик за столичани.

 

„Пингвините" поведоха с 2:0 с голове на Сидни Кросби през първия период, преди Овечкин да върне едно попадение за домакините в средата на втората третина.

 

Последваха нови два гола за Питсбърг, дело на Джордан Стаал, с което шампионите поведоха с 4:1. Вашингтон обаче нямаха никакво намерение да се предават и успяха да доведат нещата до 4:4 след нови два гола на Овечкин и едно попадение на Ерик Феер.

 

Така се стигна до продължение, в което Майк Нъбъл донесе победата на Кепитълс с гол 2 минути и 49 секунди след началото на 5-минутния добавен период. Така Вашингтон стигна до пълен обрат в мача, записвайки 14-та си поредна победа за сезона.

 

В друга среща, играна късно вчера Бостън Бруинс победи като гост Монреал Канейдиънс с класическото 3:0. Точни за Бостън бяха Адам Макуейд и на два пъти Марко Щурм.

 

Вашингтон Кепитълс остават лидери в Източната конференция на НХЛ, Питсбърг заемат 4-та позиция, Бостън са на 9-то място, а Монреал са на 6-та позиция.