Овечкин наниза гол номер 400 в кариерата си

Отборът на Анахайм се наложи с 3:2 над домакина Ню Джърси и записа седми пореден успех в редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Кайл Палмиери отбеляза победното попадение в 2:37 минута на третата част. Той добави и асистенция.

С гол и асистенция се отличи още Матийо Перо. Кам Фаулър също се разписа, а Теему Селане добави две асистенции. Майкъл Райдър и Анди Грийн вкараха за домакините. Анахайм вече има 55 точки и се доближи само на точка от лидера в лигата и носител на купа "Стенли" Чикаго.

Шампионите пропиляха два гола аванс и допуснаха поражение с 2:3 след дузпи като домакин на Ванкувър. Патрик Кейн вкара и асистира за попадението на Крис Верстеег, но Зак Касян и Даниел Седин изравниха. При дузпите Райън Кеслър вкара решаващата при осмите изпълнения и Ванкувър записа осма победа в последните си десет мача.

Айлендърс спечели дербито на Ню Йорк с 5:3 срещу домакина Рейнджърс. Австрийският нападател Михаел Грабнер прекъсна головата си суша от 31 мача с две попадения, а Томаш Ванек, Кол Клатърбък и Брайън Стрейт също се разписаха за гостите, които са последни в дивизия "Метрополитън".

За Рейнджърс, който пропиля аванс от 3:2, реализираха Беноа Пулио, Дерек Дорсет и Дерек Степан.

Капитанът на Вашингтон Алекс Овечкин вкара гол номер 400 в кариерата си в НХЛ и помогна да тима си за успеха с 4:2 като гост на Каролина. Овечкин, който е лидер при стрелците за сезона с 29 попадения, се разписа на празна врата 25 секунди преди края. Той добави и асистенция при гола на Маркус Йохансон за 1:1. Джон Карлсън и Трой Брауър също реализираха за столичани, Никлас Бакстрьом записа асистенции и при четирите попадения, а вратарят Филип Грубауер отрази 39 шайби. Джордън Стаал и Райли Неш вкараха за домакините.

Уинипег прекъсна серията от пет поредни победи на Флорида след успех с 5:2. Така тимът записа и първи успех у дома след шест последователни загуби. Михаел Фролик, Ивандър Кейн и Джейкъб Трауба завършиха с по гол и асистенция, информира БТА.