Овечкин донесе драматична победа на Вашингтон

След доста тихи 60 минути на леда в редовното време Александър Овечкин избухна в продължението, отбелязвайки победния гол за Вашингтон срещу Детройт. Кепитълс спечелиха с 6:5, а руснакът вкара в 2:37 минута на допълнителното време.

Попадението на Овечкин е 39-о от началото на сезона, с което той е лидер при реализаторите. То дойде при числено превъзходство 4 на 3 заради наказание на защитника на Червените криле Брендън Смит. Освен Овечкин, за домакините се разписаха Джейсън Шимера, Джоуър Уорд на два пъти, Джон Карлсън и Трой Брауър.

След него далече е Фил Кесъл от Торонто с 30 точки, а по системата гол+пас има още 12 подавания. За гостите от Детройт хеттрик реализира Густав Нюквист, а по веднъж Джъстин Абдълкейдър и Томаш Татар.

Те инкасираха 12-о поражение с овъртайм през сезона, като по този показател повече загуби има единствено Чикаго. Домакините на два пъти повеждаха с два гола при 3:1 и при 4:2, но все бяха застигани. Третата част започна с гол на Нюквист за 4:4 само 52 секунди след началото, а в рамките на три минути след това двата отбора си размениха по едно попадение, за да се стигне до допълнително време.

В другата среща Уинипег, който е последен в Централната дивизия, се наложи с 2:1 като гост над Монреал. Михаел Фролик се разписа минута и 4 секунди.

Лявото крило Андрю Лад изработи гола, след като излезе сам срещу вратаря Кари Прайс и подаде на нахлуващия Фролик, за когото попадението беше 12-о от началото на сезона. Другият гол за Уинипег вкара Тобиас Енстрьом, а вратарят Ал Монтоя спаси 30 удара. Брайън Джонта беше точен за 1:1 за домакините от Монреал през втората част на мача.