Бенфика разплака Андерлехт с инфарктен гол

Бенфика постигна изключително драматична победа с 3:2 като гост на Андерлехт и прекрати европейските мечти на белгийския шампион, като в същото време запази своите шансове да участва на осминафиналите.

Домакините от Андерлехт поведоха в резултата в 18-ата минута чрез Шанел Мбемба, но в 34-ата Неманя Матич възстанови равенството 1:1.

Гостите от Португалия поведоха в 52-ата минута, когато Николас Гайтан се завъртя по отличен начин в наказателното поле и изстрелът му се отклони в крака на Мбемба, след което топката влетя в мрежата – 1:2.

Все пак, домакините опитаха да избегнат първата загуба от Бенфика в историята си и изравниха в 77-ата минута чрез Масимо Бруно.

В даденото от съдията продължение обаче Родриго (който влезе като резерва в 87-ата минута) попадна в прегръдките на съотборниците си, отбелязвайки победния гол за 2:3.

Андерлехт е завършвал на последно място в груповата фаза на Шампионската лига всеки път от 2000/2001, когато единствено прескочи първите групи, за да се класира за вторите. Сега картинката пред белгийците е идентична, защото те са на последната позиция със само 2 точки.

След днешния успех Бенфика вече има 5 точки и е на трето място. В другия мач от Група С Пари Сен-Жермен постигна също инфарктна победа с 2:1 над Олимпиакос и допълнително завърза битката за призовите места.

ПСЖ е сигурен лидер с 13 точки, докато Олимпиакос остава със 7 и всичко ще се реши в последния 6-ти кръг, когато гърците приемат Андерлехт, а Бенфика – Златан Ибрахимович и компания.