"Островитяните" отново обърнаха Далас

Джон Таварес се разписа 1:24 минути преди края, а Брок Нелсън добави шайба на празна врата при победата на Ню Йорк Айлъндърс с 4:2 над Далас в среща от първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Кайл Окпосо добави другите две попадения за победата, която е под номер седем за отбора от Ню Йорк в поредни гостувания от редовния сезон.

Всъщност, Островитяните успяха да обърнат Звездите за втори път в рамките на една седмица при изоставане с 0:2 след първата третина. Този път обаче нюйоркчани се разписаха три пъти в рамките на последните 4:16 минути, с което нанесоха шесто поредно поражение на своите конкуренти.

Далас не беше допускал подобна "черна" серия от март 2011 година.

Коуди Ходжсън, който пропусна осем поредни мача поради лечение на контузия в ръката, вкара единствения гол при изпълнението на дузпи за победа на Бъфало с 2:1 над Вашингтон, с което неговият тим избегна изравнява на клубния антирекорд по поредни поражения, посочва БТА.

Стражът на Анахайм Йонас Хилер спаси 22 шайби за своята 14-а поредна победа на леда, след като запази вратата си "суха" за 1:0 над Детройт.

Андрю Колиано вкара единствения гол за лидерите в НХЛ, които са с баланс 19-0-2 като домакини, въпреки отсъствието на Райън Гецлаф. Патоците спечелиха 17 от последните си 18 мача.