Осасуна надви Атлетик Билбао и излезе шести

снимка: osasuna.es

В мач от 26-тия кръг на футболното първенство на Испания Осасуна победи Атлетик /Билбао/ с 2:1 и това доведе до рокада в класирането на двата отбора.

Осасуна е на 6-то място във временното класиране с 38 точки, а Атлетик /Билбао/ е на 7-мото място с 37 точки.

Шестото място в крайното класиране на Примера дивисион дава право на участие в турнира Лига Еворпа, а 7-то място също може да донсе участие в турнира Лига Европа, но това зависи и от това кой ще спечели купата на страната.

Атлетик /Билбао/, който през седмицата победи Манчестър юнайтед с 3:2 на "Олд Трафорд" в мач от турнира Лига Европа, започна слабо гостуването си на Осасуна и още в 9-та минута Андре Итураспе си отбеляза автогол, с който Осасуна поведе с 1:0.

В 31-та минута Раул Гарсия направи резултата 2:0 за Осасуна. Гостите от Билбао успяха само да намалят разултата в 55-та минута чрез своя централен нападател и голмайстор Фернандо Лоренте.