Болоня съкруши Лацио на „Олимпико“, орлите с 9-ма души (ВИДЕО)

Болоня изненадващо си тръгна с трите точки от Вечния град, след като срази с 3:1 Лацио като гост на „Стадио Олимпико" в късен мач от неделната програма на 27-ия кръг от Серия А.

Това бе първа победа на скромния клуб при визита на „орлите" от 15 години, като при резултат 2:0 през второто полувреме домакините останаха с деветима души на терена.

Даниеле Портанова откри резултата в полза на гостите още в 11-ата минута, а Алесандро Диаманти бе точен за 0:2 в 28-ата. 120 секунди преди края на първата част Франселино Матусалем получи директен червен картон и напусна игра преждевременно.

Матео Рубин си вкара автогол в 56-ата минута и намали резултата на 1:2, с което донякъде върна интригата, но Алваро Гонсалес само 2 минути по-късно също получи червен картон и трябваше да остави съотборниците си с деветима души на терена.

Крайното 3:1 бе фиксирано от Рене Крин в 60-ата, като любопитен факт от срещата е, че основният реализатор на Болоня Марко ди Вайо не взе участие в мача чак до 77-ата минута, но това не попречи на гостите да демонстрират убийствена ефективност в атака.

Така Болоня е вече на 9-та позиция, след като се радва на позитивна серия в Калчото и има 35 точки в класирането. Лацио остава трети, благодарение на грешната стъпка и на Удинезе в другия късен мач от кръга. „Орлите" са с 48 пункта и имат 2 аванс пред Наполи и фриуланите.

След центриране от корнер в 11-ата минута вратарят на домакините Федерико Маркети трябваше да парира решително изстрел на Портанова отблизо, но при добавката почти от упор топката мина голлинията през телата на двама бранители в „небесно-синьо".

В 28-ата пък натискът на Болоня даде заслужено удвояване на резултата, след като Роберт Акуафреска бе изведен сам срещу стража на Лацио, който излезе и с глава изчисти топката в предни позиции. Тя попадна на волето на Диаманти, който без да се бави я изстреля в опразнената мрежа от около 30 метра - 0:2.

Матусалем се поддаде на напрежението и в края на първото полувреме умишлено удари с ръка в лицето Диаманти. Контактът не бе толкова сериозен, но бе явно намерението на играча на Лацио да нарани съперника си. Така „орлите" останаха с тежката задача да голят изравняване с човек по-малко през второто полувреме.

Комичен автогол в 56-ата минута върна интригата в срещата - Матео Рубин при безобидна ситуация не видя правилно къде е застанал вратарят му Жан-Франсоа Жиле. Затова бранителят върна топката към собствената си мрежа и хвана в крачка стража си, който бе излязъл и отчаяно се върна назад, за да се опита да спаси кълбото, но безуспешно - 1:2.

Моменти по-късно обаче Гонсалес спъна безапелационно откъсващия се сам срещу вратаря Рамиреш и решението на съдията Гуида бе явно - пряк свободен удар на границата на наказателното поле и директен червен картон.

От статичното положение Крин със страхотен изстрел прати неспасяемо топката в мрежата за крайното 3:1 в полза на Болоня.