Удинезе се строполи при визитата си на Новара

Последният в класирането преди този кръг Новара надигра четвъртия Удинезе и го лиши от възможността да се покачи на третата позиция, която осигурява участие в плейофите на Шампионската лига.

Единственият гол в мача бе дело на Жеда в 16-ата минута, като попадението бе реализирано с глава след центриране от корнер и недобра подредба на защитниците на фриуланите.

Така със загубата 0:1 Удинезе се смъкна на пето място в класирането, като има равен брой точки с Наполи - 46, но възпитаниците на Валтер Мадзари имат много по-добра голова разлика (50:28 срещу 37:24).

Лацио е трети с 48 пункта, тъй като също стъпи накриво при домакинството си на Болоня (1:3) и завърза допълнително борбата за бронзовите медали. Шестият Рома и седмият Интер също може да се включат в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите, като те имат 41 и 40 точки.

Новара се отлепи окончателно от дъното и вече има 20 пункта в актива си, като 11 делят новака в Серия А от спасителното 17-то място, окупирано от Каляри.

Новара приветстваше завръщането на треньора си Атилио Тесер, който отново бе назначен на поста, като се неговото присъствие на пейката домакините упражниха ранен натиск и заслужено стигнаха до първия гол след четвърт час игра.

Удинезе пък прекара по-голямата част от оставащото време в търсене на изравнителен гол и дори прати топката в мрежата в 70-ата минута - Данило от един метър нямаше как да сбърка, но страничният рефер отсъди засада. Положението беше сложно, защото играчите на гостите си размениха пасове на висока скорост и арбитърът трябваше да взима решението си бързо.

В края на мача резервата Пауло Витор Барето с прекрасно изпълнение на задна ножица беше близо до изравнителен гол, но бранителят на Новара Сантиаго Гарсия храбро се хвърли, за да спре топката, която се удари в лицето му.

Антонио Ди Натале не можа да се разпише, но пък за сметка на това на няколко пъти пробваше да си изпроси дузпа с плонжове в наказателното поле на домакините. Последният случай бе в заключителните минути на срещата, когато Гарсия го побутна в гръб, но не достатъчно, че да предизвика падане на нападателя.