Олга Зайцева спечели старта на 15 км. в Руполдинг, българките назад

Олга Зайцева от Русия спечели по безапалеционен начин днешния индивидуален старт на 15 километра в немския зимен център Руполдинг, кръг от Световната купа по биатлон.

Московчанката бе безгрешна на рубежа, записвайки 20 последователни изстрела без грешка. Това й помогна и да спре хронометрите на време от 41:46,1 минути, което й бе и напълно достатъчно, за да стигне до победата.

На второ място се нареди Андреа Хенкел от Германия, която показва отлична спортна форма напоследък. Хенкел също бе безгрешна при стрелбата, но остана на време от 14,5 секунди зад Зайцева, което й отреди и втора позиция в крайното подреждане.

Участие в старта взеха и българките Нина Кленовска и Емилия Йорданова, които завършиха на съответно 46-та и 63-та позиция в крайното класиране. Кленовска записа две грешки от рубежа и изоставане от 6:49,2 минути, докато Емилия Йорданова сбърка четири пъти от стрелба и пресече финала с 8:39,7 минути след Олга Зайцева.

Тройката бе допълнена от Хелена Екхолм (Швеция), също демонстрирала безгрешен мерник от рубежа. Скандинавката прекоси финалната линия 37,4 секунди след победителката в днешния старт.

В шестицата влязоха още Валя Семеренко (Украйна), Мари Дорен (Франция) и Светлана Слепцова (Русия), докато лидерката за Световната купа Каиса Макарайнен (Финландия) се нареди едва осма, допускайки две грешки при стрелбата.