Шахтьор победи Арсенал и ситуацията в група H се завърза

Отборът на Шахтьор Донецк победи с 2:1 като домакин тима на Арсенал в мач от група H на Шампионската лига.

Срещата започна добре за гостите и те поведоха в резултата след гол на Уолкът в 10-тата минута на мача, но украинският тим показа силен характер и стигна до пълен обрат в двубоя след попадения на Чигрински в 28-мата минута и Едуардо, който е бивш футболист на "топчиите" в 45-тата минута.

Мачът започна отлично за Арсенал и в 10-тата минута след бърза атака и отличен пас на Уилшър топката стигна до Уолкът, който с десния крак откри резултата 1:0 в полза на "артилеристите".

Шахтьор бързо се съвзе след шока от гола на гостите и изравни резултата в 28-мата минута, когато Чигрински засече с глава центриране на Жадсон, реализирайки за 1:1.

В самия край на полувремето Едуардо, който е бивш футболист на Арсенал се възползва отлично от асистенция на Дарио Сърна и прати топката в мрежата на гостите с прецизен изстрел с левия крак, помагайки на тима си да осъществи пълен обрат в срещата като направи резултата 2:1 за Шахтьор в 45-тата минута.

През второто полувреме и двата отбора не стигнаха до отбелязването на нов гол и по този начин Шахтьор Донецк победи Арсенал с 2:1.

В другата среща от група H на Шампионската лига Спортинг Брага победи като гост Партизан с 1:0 след гол на Мойсес в 35-тата минута на двубоя и по този начин борбата за първите две места в групата стана повече от интересна.

След 4 изиграни кръга Шахтьор и Арсенал са с равен актив от 9 точки, а тимът на Брага вече е с 6 пункта и в близо до лидерите в класирането на карето, а на последно място в групата е отборът на Партизан, който все още няма спечелена точка.