Очакван успешен старт за САЩ в хокея

Олимпийският вицешампион САЩ победи бронзовия медалист от  Ванкувър 2010 Финландия с 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) в първия мач от  хокейния турнир при жените на Игрите в Сочи 2014.

Амeриканките имаха превъзходство през цялата среща и  заслужено достигнаха до успеха в мача от група "А" на  надпреварата.

Хилари Найт откри резултата още в 53-ата секунда, след което асистира при попадението на Кели Стак за 2:0 в 27:42 минута на  мача.

Алекс Карпентър направи резултата класически 4:01 минути  преди края на втората третина. Почетното попадение за скандинавките реализира Сузана Тапани при числен превес 4:38 минути преди края.

Вратарката на Финландия Ноора Рати направи добър мач с 40  спасявания, но не успа да помогне на тима си да избегне  поражението.