
Отборът на Ферари ще представи болида си за сезон 2010 на 28 януари в базата си в Маранело, Италия, разкри Autosport.
Стана ясно, още, че новият автомобил ще носи наименованието Ферари 281, като числото съответства на датата на представяне.
Първите си обиколки на писта, обаче, новото Ферари ще завърти на пистата "Рикардо Тормо" във Валенсия, където в началото на Февруари ще се проведат първите тестове от предсезонната подготовка на тимовете от Ф1.
SPORTA.BG припомня, че в средата на сезон 2009 тимът на Ферари реши да спре развитието на болида си F60 и да фокусира усилията си върху разработката и подготовката на автомобила на отбора за 2010г. Основната причина за това решение бе слабата конкурентоспособност на F60, което до голяма степен повлия и на представянето на тима в шампионата.
"Черните кончета" завършиха 2009г. на трето място след Браун GP и Ред Бул, а при пилотите най-добрият от Ферари бе Кими Райконен, който в края на шампионата завърши на шеста позиция.
Освен официалната дата на представянето на новия болид на Ферари, днес стана ясно, че шампионът от MotoGP Валентино Роси отново ще тества за Скудерията. "Доктора", обаче, ще седне зад волана на друг, а не новия, болид и ще проведе индивидуален тест на 20 и 21 януари,
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ