Михаел Шумахер продължава тестовете с болид от GP2 сериите

галерия:

снимка: brawngp.com

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер днес отново излезе на пистата "Херес" зад волана на болид от GP2 сериите, за да продължи тридневната тестова сесия, която започна вчера.

 

Вчера Шуми се прибра в бокса след 52 обиколки на трасето, заради проливен дъжд, който помрачи тренировката на германския ас. Днес обаче пилотът на Мерцедес се надява на суха писта, въпреки че трасето бе влажно в ранните часове на деня.

 

Преди да започне днешната си сесия бившият пилот на Ферари сподели, че, въпреки че между болидите от GP2 и Формула 1 има разлика, този тест ще бъде много ценен за него.

 

"Тези тестове ще ми помогнат много. Карат ме да се чувствам положително настроен към цялото начинание през новия сезон", коментира 41-годишният Шуми. "За мой късмет, никога не съм се отказвал, що се отнася до шофирането. Карах мотори, картинг, а миналото лято даже тествах болид от Формула 1. Всичко това ме държеше нащрек и сега ми позволява да извлека максимума от автомобила."

 

"В момента пред мен има две цели. Първата е да навъртя колкото се може повече километри, а втората да се запозная с инженерите. От една страна аз искам да разбера как работят те, а от друга те ще разберат как работя аз", допълни германският ас.

 

За финал 7-кратният световен шампион увери феновете си, че трите години, които е прекарал извън спорта, по никакъв начин не са увредили уменията му зад волана.