Новата ера в ПСЖ започна с издънка на "Парк де Пренс"

снимка: psg.fr

Отборът на Пари Сен Жермен, който беше най-активният европейски клуб на трансферния пазар това лято, започна сезона във френската Лига 1 с изненадваща загуба с 0:1 като домакин срещу Лориен.

Единственото попадение в мача, преди който беше представено новото попълнение на парижани Хавиер Пасторе, вкара Жулиен Керчия в 28-та минута след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Той беше точен няколко минути след пропуска на най-чистото положение за Пари Сен Жермен, в което Кевин Гамейро, присъединил се към столичния тим с трансфер от Лориен, не успя да вкара гол.

Подобна изненада не допусна отборът на Олимпик Лион, който победи с 3:1 като гост Ница, предаде БТА.  Точни за 7-кратните шампиони на Франция бяха Лисандро Лопес, Гомис и Гоналонс. Олимпик Марсилия пък завърши наравно 2:2 като домакин на Сошо.