Добра игра и 2:0 за Ливърпул срещу Валенсия на "Анфийлд"

Английският колос Ливърпул най-сетне зарадва верните си почитатели с хубав успех в предсезонните си контроли през това лято, постигайки победа с 2:0 над силния испански тим на Валенсия на своя "Анфийлд".

Първият гол в срещата бе дело на централния нападател Анди Керъл, който се разписа за  1:0 още в самото начало, а крайното 2:0 бе оформено от гръцкия бранител Сотирос Киргиакос.

Като титуляри за "червените" излязоха новите попълнения Чарли Адам, Джордан Хендерсън и Стюърт Даунинг, както и бившият английски национал Джо Коул. Неприятните новини за мениджъра Кени Далглиш обаче дойдоха от травмата, която десният бранител Глен Джонсън получи след едва 11 минути игра. Националът бе заменен от младока Мартин Кели, като тепърва ще стане ясно доколко сериозна е неговата травма.

Ливърпул започна по-активно срещата пред шумните трибуни на "Анфийлд", като още в 4' Даниел Агер бе съвсем близо до отбелязването на първи гол в мача. Такъв все пак последва няколко минутки по-късно, когато Анди Керъл бе точен за 1:0. Едва в 15' пък Валенсия направи първи опит да застраши вратата на Ливърпул, като постепенно испанците започнаха да се отърсват от първоначалното стъписване в двубоя. До края на полувремето Керъл продължи тормози отбраната на "прилепите", а Валенсия трудно успяваше да наложи обичайната си игра с много подавания.

На почивката Кени Далглиш и Унай Емери очаквано извършиха промени в своите стартови състави, а второто полувреме стартира с опасно центриране на Хендерсън в наказателното поле, което за малко не доведе до нов гол от страна на Анди Керъл.

Постепенно се стигна и до заключителните минути на приятелската среща, когато Ливърпул реши всичко в своя полза. В даденото от съдията продължение на мача се стигна до разбъркване в наказателното поле на Валенсия, в което най-съобразителен бе Сотирос Киргиакос, изпратил топката в испанската мрежа за крайното 2:0.