Лион отсрами фаворитите на старта на новия сезон в Лига 1

снимка: olweb.fr

Лион започна новата кампания в Лига 1 с убедителна победа, за разлика от останалите грандове в шампионата. Тимът от едноименния град надигра като гост Ница с 3:1 в официалния дебют на треньора Реми Гард и зарадва феновете си с атрактивен футбол, обрат и множество създадени положения.

Първият гол в срещата бе на сметката на домакините от Ница едва в шестата минута на двубоя, а голмайстор за „орлетата" бе бившия играч на Лион Антони Муние.

Ница обаче успя да се порадва на преднината си само четири минути, а бившият тим на Клод Пюел не само изравни след изненадващ удар на Лисандро Лопес, но и поведе в резултата до почивката, след като Бафе Гомис се възползва от колективна грешка в защитата на домакините и оформи резултата на полувремето - 1:2.

Крайният резултат бе оформен от младока Максим Гоналон 15 минути преди последния съдийски сигнал.

Така изпадналият в сериозни финансови затруднения Лион успя да си осигури първите три точки в борбата за титлата във Франция, докато останалите грандове получиха звучни шамари на старта на лигата. ПСЖ бе надигран изненадващо от Лориен с 1:0, Олимпик Марсилия записа реми 2:2 със Сошо, а шампионът Лил направи 1:1 при гостуването си на Нанси.