Левандовски и Робен се развихриха за шоу на Байерн

Германският шампион Байерн Мюнхен записа трета поредна победа в Бундеслигата, след като днес баварците демонстрираха силен футбол и премазаха с 4:0 гостуващия Хановер в среща от 7-ия кръг.

По този начин шампионите завоюваха пети успех от началото на сезона, което и ги оставя едноличен лидер в Първа Бундеслига с актив от 17 точки. На второ място с 13 пункта е съставът на Хофенхайм, докато трети с 12 точки е Борусия (М).

Хановер остава с актив от 10 точки, но все пак заемайки позиция сред първите десет в класирането.

Главни герои при представлението на Байерн бяха Роберт Левандовски и Ариен Робен, който нанизаха по две попадения за крайния успех на ФК Холивуд. Малко преди края Хосеп Гуардиола използва удобния момент и гласува доверие на младока Джанлука Гаудино, който записа нови ценни минути с фланелката на баварците.

Резултатът на "Алианц Арена" бе открит още в 6', когато Левандовски отбеляза първото си попадение в срещата. Полякът получи подаване над защитата от Рафиня и хладнокръвно преодоля Рон Роберт Цилер, бележейки за 1:0.

Атаката на Байерн продължи да се представя на ниво, а в 13' Ариен Робен покачи аванса на шампионите. Филип Лам пресече подаване в половината на Хановер и чукна топката към Робен, който напредна на висока скорост и прониза Цилер с изстрел в долния десен ъгъл на вратата - 2:0.

4116982

До почивката остана време и за втори гол в полза на домакините. Седем минути преди края на полувремето Роберт Левандовски покачи на 3:0, отново демонстрирайки хладнокръвие и прецизност в наказателното поле на съперника. "Деветката" получи пас от Джердан Шакири и с нисък удар по тревата съвсем отказа гостите от нещо повече в сблъсъка.

Подобно на първата част, през второто полувреме Байерн продължи да контролира изцяло случващото се на терена.

4116983

Ариен Робен получи отличен шанс да отбележи и четвърти гол в мрежата на Хановер, но ударът на "лалето" бе пресечен от защитник на гостите. Прошка обаче нямаше в 79', когато холандският национал все пак увеличи головия си актив в срещата. Крилото осъществи отличен рейд в пеналтерията на Хановер и със силен удар остави Цилер без реакция - 4:0.

Три минути преди края Роберт Левандовски можеше да запише и хеттрик. Централният нападател на Байерн засече с глава центриране на резервата Себастиан Роде, но този път Рон Роберт Цилер се намеси и успя да отрази опасността в корнер.