Нов кошмар за Арсенал

Арсенал допусна поредна издънка в Англия, след като завърши наравно 2:2 със Суонси в отложен двубой от 29-ия кръг на Премиърпиш.

Домакините отново не бяха убедителни и заслужено изпуснаха две точки. Двубоят се разви много драматично. Суонси поведе в 11-а минута чрез Вилфред Бони, а Ареснал постигна обрат в рамките на минута между 73-а и 74-а с голове на Лукас Подолски и Оливие Жиру. Лондончани вече се виждаха победители, когато в последната минута на редовното време Матийо Фламини се отбеляза автогол.

Така "артилеристите" записаха втори мач без победа, след разгромното поражение от Челси през уикенда и остават на шест точки от върха. Те имат 63 точки на четвъртото място, а първи е Челси с 69. На точно толкова зад тях е петия Евертън, който днес надви Нюкасъл с 3:0. Суонси заема 15-а позиция с 30 точки и е на пет пункта от зоната на изпадащите.

4075362

Извън игра за Арсенал бяха Лоран Косчелни, Арън Рамзи, Тио Уолът, Месут Йозил и Джак Уилшър. За радост на Арсен Венгер и Киърън Гибс и Алекс Окслейд-Чембърлейн започнаха като титуляри, след като от клуба успешно обжалваха погрешния червен картон, който Андре Маринър вдигна на първия по време на злополучния мач с Челси.

За Суонси пък сред титулярите през 2014 година започна Мичу, а освен него от първата минута започнаха Нийл Тайлър, Джонатан де Гузман и Джонджо Шелви.

Двубоят започна с по-добра игра на домакините и в шестата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн изпробва рефлекса на Герхард Тремел. Въпреки това изненадващо напред излезе тимът на Суонси. В 11-а минута Тейлър центрира отляво и Бони надскочи Томас Вермален и не остави шансове на Войчех Шчесни за 1:0.

4075359

Последва натиска на Арсенал и в 19-а минута Томаш Росицки опъна мрежата на Суонси, но от външната страна. До края на полувремето домакините не спряха да атакуват, но така и не успяха да намерят път към вратата на Ворм, който на няколко пъти се намеси удачно, за да запази аванса на своя тим. Така например в 43-а минута стражът отрази добър удар на Санти Касорла.

Суонси пък играеше със самочувствие и дори имаше шансове да удвои и макар да не успя, се оттегли на почивката със заслужен аванс.

През втората част "артилеристите" направиха всичко по силите си, за да обърнат развоя на срещата и успяха да го сторят в рамките на 60 секунди. В 73-а минута Росицки комбинира с Гибс, последния преодоля Анхел Рангел и върна към Лукас Подолски, който от 3-4 метра нямаше проблеми да изравни - 1:1.

4075361

Минута по-късно самият голмайстор центрира за Оливие Жиру, който отблизо засече във вратата, правейки обрата пълен и вдъхна надежди, че Арсенал излиза от кошмара, в който бе изпаднал.

Това изглеждаше така до самия край на мача, когато в 90-а минута Матийо Фламини си отбеляза нелеп автогол. Леон Бритън осъществи хубава акция и успя да се озове очи в очи със Шчесни. Играчът на Суонси не успя да отправи удар, но за негово щастие топката рикошира във французина и влетя във вратата на Арсенал за 2:2, смълчавайки трибуните на "Емиратс".