Гол в добавеното време извиси Рома над Торино

За първи път от септември 2010-та година Рома зарадва феновете си на „Олимпико“ с победа след гол в продълженията. Алесандро Флоренци реализира в добавеното време за 2:1 и донесе 3-те точки на „вълците“ срещу коравия Торино в първи мач от междинния 30-ти кръг на италианската Серия А.

Благодарение на драматичния си успех Рома остава убедително на второ място в класирането с 67 точки – 11 по-малко от лидера и почти сигурен шампион за трети пореден път Ювентус, като авансът пред третия Наполи вече е 9 пункта.

Отборът на Рафаел Бенитес още не е изиграл срещата си от кръга – в сряда от 21:45 часа като гост на Катания, но пък Рома едва в началото на април ще доиграе прекратеното домакинство на Парма отпреди седмици.

Торино остава на 10-то място с 39 точки, като изпусна да се изравни по актив с Верона и Аталанта.

Матиа Дестро откри резултата за домакините в 41-ата минута, но фантастичен гол на Чиро Имобиле в 52-ата изглеждаше, че ще донесе реми на „биковете“. Флоренци обаче се погрижи феновете на „Олимпико“ да заспят доволни, отбелязвайки ценното попадение за крайното 2:1.

За първи път от септември 2010-та година, когато Мирко Вучинич донесе успеха с 1:0 над Интер, Рома печели домакинство от Серия А с гол в добавеното време на редовните 90 минути.

Националният селекционер на Италия Чезаре Прандели бе на трибуните, за да наблюдава изявите на Дестро, Имобиле и Флоренци, като и тримата със сигурност не са го разочаровали.

Нападателят на Торино реализира хеттрик в миналия кръг и с гола си срещу Рома вече има 17 попадения на сметката си (12 в последните 14 мача), като оглави еднолично класацията на голмайсторите в Серия А досега.

Франческо Тоти излезе в своя юбилеен мач номер 700 с екипа на Рома във всички турнири, като бе в основата на всички опасни атаки на „вълците“. В 41-ата минута Жервиньо изведе Дестро сам срещу вратаря, италианецът се измъкна от засадата и изпревари излезлия напред вратар Даниеле Падели, за да открие резултата – 1:0.

Имобиле обаче изравни с гол в стил „Марко ван Бастен“, след като с левия крак от малък ъгъл прати кълбото в далечния ъгъл за 1:1. Жервиньо обаче намери Флоренци в наказателното поле в 91-ата минута и италианецът с диагонален изстрел от 10-ина метре отбеляза победния гол за Рома.