Норвежка доминация в биатлона, българин влезе в топ 40

Норвежките биатлонисти пожънаха истински фурор в първия старт при мъжете на започналото днес Световно първенство в Пьончан, Република Корея. "Викингите" окупираха първите четири места в дисциплината спринт 10 километра и обраха всички медали.

Световен шампион за 11-ти път в своята блестяща състезателна кариера стана Оле Ейнар Бьорндален. Той измина разстоянието за 24:16.5 минути, като навъртя две допълнителни обиколки. Само на 1.2 сек. зад него се нареди сънародникът му Ларс Бергер, който също записа две наказателни обиколки.

Изненадващо добро представяне регистрира 39-годишният ветерен Халвард Ханеволд. Той се класира трети без нито една грешка в стрелбата.Челната шестица бе допълнена от Александър Ос, Максим Чудов (Русия) и Симон Фуркад (Франция).

От българските състезатели най-добре се представи Красимир Анев. Той завъртя една допълнителна обиколка и финишира на 36-то място със закъснението от 2 минути и 7 секунди след победителя. Така Анев стана единственият българин, който ще вземе участие в утрешното преследване.

От другите наши представители, Михаил Клечеров зае 79-то място, Мартин Богданов финишира 82-ри, а Владимир Илиев - 84-ти. Състезанието завършиха общо 120 биатлонисти.