Нишикори е новият крал в Браселона

Японецът Кей Нишикори спечели турнира по тенис в испанския град Барселона с награден фонд 2,1 милиона евро.

Поставеният под номер 4 Нишикори се наложи убедително на финала Сантиаго Хиралдо (Колумбия) с 6:2, 6:2 за 73 минути. Така 24-годишният японец заслужи пета титла в кариерата си и първа на червени кортове.

С победата Нишикори от утре ще се изкачи на 12-о място в световната ранглиста, с една позиция зад рекордното си класиране, посочва БТА.

Хиралдо стартира добре в мача и реализира рано единствения си пробив, но след това загуби подаването си. В последствие японецът взе осем поредни гейма, за да спечели първия сет и да поеме контрола върху мача.

Хиралдо не успя да стане вторият колумбиец с трофей от турнирите на АТР след Маурисио Адад през 1995 година в Бермуда.