Нищо ново: Пета загуба за националите в квалификациите

Мъжкият национален отбор на България допусна пета поредна загуба в група "Б" на европейските квалификации по баскетбол.

Възпитаниците на Георги Младенов отстъпиха като домакини на Черна гора със 73:84 точки, информира БТА.

Така България остава на последно място в класирането без победа в първите си пет двубоя и няма шансове за класиране за шампионата на Европа през следващата година.

Българите поведоха със 7 точки през първата част - 21:14, но във втората гостите направиха серия от 17:0 и на почивката имаха преднина от 7 точки - 41:34.

Националите бяха догонващи в резултата през второто полувреме, а седем минути преди сиранета намалиха пасива си до две точки - 61:63, но не успяха да поведат в резултата и до края позволиха на съперника да натрупа преднина.

За България най-резултатен беше Александър Везенков със 17 точки и 7 борби. Павлин Иванов добави 16 точки, а Божидар Аврамов реализира 15 точки. За гостите със 17 точки завърши Тайлър Рочести.

В последния си мач на 27-и август България е гост на Израел, а срещата ще се играе в Кипър.

Израел вече си осигури участие на Евробаскет 2015, след като победи с 83:60 точки Холандия и записа четвърта поредна победа в квалификациите.