Ники Михайлов отново не допусна гол, но Твенте не победи

снимка: Guliver/Getty Images

Николай Михайлов отново не допусна гол, а Твенте завърши 0:0 при гостуването си на Фейенорд в среща от 20-ия кръг на холандското първенство. В първите минути на срещата Фейенорд имаше няколко възможности да открие резултата.

В 15-ата минута Михайлов направи добро спасяване след изпълнен корнер от страна на домакините. До края на първото полувреме Фейенорд продължи да пресира Михайлов и съотборниците му, но до гол не се стигна.

В 70-ата минута Фер имаше добра възможност да отбележи, но пропусна. Няколко минути по-рано Тадич също беше на добра позиция, но ударът му не попадна във вратата.

В продължението Фер отново имаше шанс да даде преднина в резултата на своя тим, но не успя. Така Твенте взе само 1 точка от срещата и остана на втора позиция в Ередивизи с 42 точки, изпреварен само от ПСВ Айндховен, който има 43.

В друг интересен мач от днес новобогаташкият клуб Витес (Арнем) удари Аякс с 3:2 и отново се върна в борбата за място в Шампионската лига.

Аякс остава ан 3-о място с 40 точки, докато Витес е 4-и с 38, посочва БТА.