Наполи не допусна изненада в гостуването си на Парма и успя да спечели драматично с 2:1 срещу „дуковете" с гол в 85-ата минута на Единсон Кавани.

Така носителите на Купата на Италия съкратиха изоставането си спрямо лидера и шампион в Калчото Ювентус на само 3 точки, след като снощи „Старата госпожа" направи равен 1:1 с Дженоа като домакин.

Марек Хамшик изведе Наполи напред в 20-ата минута, а вратарят на Парма Антонио Миранте сътвори няколко великолепни спасявания, за да запази шансовете на тима си да избегне поражението.

В 80-ата минута Паоло Канаваро си отбеляза автогол и застраши шансовете на тима си да се борят за титлата в Серия А. Бранителят не бе играл от 17-ия кръг, защото изтърпяваше наказание за пасивно участие в манипулиране на мачове, но след като Наполи спечели обжалването всички санкции бяха премахнати.

В 85-ата обаче Единсон Кавани се разписа за крайното 2:1 и внесе спокойствие в лагера на Валтер Мацари. Уругвайският стрелец вече има 18 гола в 19-те си мача от Серия А и затвърди лидерството си при реализаторите в Серия А.

Наполи вече има 46 точки и е на 3 от Ювентус, като в същото време се усамоти на второто място в класирането след вчерашната загуба на Лацио от Киево. „Орлите" имат 43 пункта и по-късно днес Интер може да се доближи само на 1 от тях, ако надиграе Торино като домакин.

Великолепен извеждащ пас на Блерим Джемайли в 20-ата минута разцепи отбраната на Парма и бе засечен с плонж от Хамшик, за да бъде открит резултатът - 0:1. Антонио Миранте на два пъти попречи на Кавани да се разпише още преди почивката със страхотните си намеси, като в 42-ата минута спаси удар на Джемайли, който беше останал сам срещу него.

Морган Де Санктис също имаше работа преди почивката, когато изби в гредата със завиден рефлекс удар от въздуха на Никола Санзоне.

В 77-ата минута центриране отляво се отклони в тялото на Канаваро и заблуди Де Санктис, посещавайки мрежата му за 1:1.

Наполи обаче отговори на предивикателството и в 85-ата минута Кавани се откъсна от бранителите на Парма, преодоля технично Миранте и на празна врата хладнокръвно прати топката зад голлинията за крайното 1:2.