снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Лийдс поднесе една от големите изненади в 4-ия кръг на ФА Къп, след като днес носителят на трофея от 1972 година елиминира един от фаворитите за спечелването му - Тотнъм.

"Шпорите" гостуваха на някогашната крепост "Елън Роуд" в Лийдс, но претърпяха поражение с 1:2 и не успяха да се класират за 1/8-финалите на турнира. Варни и МакКормак вкараха за домакините в 15' и 50', докато Клинт Демпси върна един гол за лондончани в 58'.

До края на мача Тотнъм опита всячески да се добере поне до преиграване, но отбраната на Лийдс издържа на натиска и не се огъна.

Резултатът на "Елън Роуд" бе открит след само 15 минути игра, когато Лийдс излезе напред. Люк Варни напредна с топка в крака и стреля покрай Брад Фридъл, извеждайки домакините напред - 1:0.

Между 50' и 58' двата тима си размениха по едно попадение, като те се оказаха и финални в сблъсъка. В 50' МакКормак реши да обстрелва Фридъл от дистанция, като бомбеният му изстрел премина през пръстите на американеца и влетя в един от горните ъгли на вратата за 2:0.

Осем минути по-късно Тотнъм се върна в мача, когато Клинт Демпси намали. Американецът засече с глава центриране на Бейл и вкара за 2:1.

До края обаче "шпорите" така и не успяха да намерят отново път към вратата на своя съперник. В 90' резервата Обика можеше да изравни, но бранител на Лийдс се намеси навременно и блокира опитите му.

szólj hozzá: Leeds vs Tottenham 2:1 GOALS HIGHLIGHTS