Неуспешен дебют в ШЛ за Мъри Стоилов с Астана (ВИДЕО)

Станимир Стоилов няма да запомни с нещо позитивно дебюта си в Шампионска лига начело на Астана, защото казахстанският тим бе повален с 0:2 в гостуването си на португалския гранд Бенфика в среща от първия кръг на груповата фаза.

Астана постави рекорд с пропътуваните над 6 хиляди километра до Лисабон, но въпреки амбициите на тима да не си тръгне победен, на терена на стадион „Да Луз“ домакините бяха пълни господари.

Въпреки че отправиха цели осем удара в очертанията на вратата (срещу само един в актива на Астана), „орлите“ откриха резултата едва в 51-ата минута след чудесна солова акция на Николас Гайтан.

Константинос Митроглу бе предоставил топката на съотборника си за първия гол, а в 62-ата минута сам се разписа за 2:0 след подаване на Елисеу и узакони успеха на Бенфика.

Benfica 2-0 Astana All Goals & Full Highlights...by labinobala

По същото време Атлетико (Мадрид) срази с 2:0 Галатасарай като гост, благодарение на две попадения в 18-ата и 25-ата минута на Антоан Гризман. Така французинът стана едва петият играч на „дюшекчиите“ (освен Серхио Агуеро, сегашния треньор Диего Симеоне, Диего Коста (по два пъти) и Еснайдер), който отбелязва два гола в един мач с екипа на тима в Шампионска лига.

Атлетико и Бенфика делят първото място в класирането и от самото начало на надпреварата индикират, че са фаворити за класиране на осминафиналите.

Galatasaray 0-2 Atletico Madrid All Goals...by HD-Videos-pk