Мемфис вкара, но Юнайтед загуби в Айндховен (ВИДЕО)

Meмфис Депай ознаменува с гол завръщането си на стадиона на родния си клуб ПСВ (Айндховен), но холандските шампиони удариха болезнено с 2:1 гостуващия Манчестър Юнайтед, с което вгорчиха стъпването му отново на европейската сцена след едногодишно прекъсване.

При положение, че по същото време Манчестър Сити отстъпи на Ювенус с 1:2 като домакин, то за първи път в историята на КЕШ/Шампионска лига и двата отбора от Манчестър записаха поражения в един и същи ден в турнира.

Мемфис Депай откри резултата в полза на „червените дяволи“ в 41-ата минута, но в самия край на първото полувреме Ектор Морено засече с глава центриране от ъглов удар и с помощта на рикошет в тялото на Дейли Блинд топката се оплете в мрежата на Давид де Хеа – 1:1.

В 57-ата минута ново центриране – този път от игрова ситуация, но също от левия фланг – прехвърли всички защитници на Юнайтед и кацна на главата на Лусиано Назринг, който бе точен от чиста позиция, за да осъществи пълен обрат в полза на ПСВ.

Мачът бе белязан от ужасяващата контузия на Люк Шоу в средата на първото полувреме, когато левият бек на "червените дяволи" счупи крака си.

Luke Shaw horror injury PSV vs Manchester...by alxrecords

До края на срещата футболистите на Луис ван Гаал така и не успяха да намерят правилния път към вратата на противника и трябваше да преглътнат поражението при завръщането си в Шампионска лига, и то след похарчените около 300 милиона за трансфери през лятото.

Давид де Хеа отново започна сред титулярите, но не успя да запази мрежата си суха – за последно в пълни 90 минути това му се случи през март месец тази година. Единственият положителен фактор от срещата за Юнайтед бе красивия гол на Мемфис, който има три попадения в три мача от европейските турнири за „червените дяволи“, ако броим тези в плейофите срещу Брюж.

Едва през 2011 година пък запоследно всички английски представители в груповата фаза на ШЛ са печелили в рамките на един кръг своите мачове – това няма да се случи сега след загубите на двата гранда от Манчестър.

PSV Eindhoven 2 – 1 Manchester United ALL Goals...by dailymotionpt1

По същото време Волфсбург спечели с 1:0 домакинството си на ЦСКА (Москва), благодарение на попадението на Юлиан Дракслер в 40-ата минута. Българският национал Георги Миланов влезе в игра в 78-ата минута на мястото на Зоран Тошич, но не можа да помогне на лидера в руската Премиер лига да избегне поражението.

Wolfsburg 1-0 CSKA Moskva All Goals...by tony-hoksa