Нефтохимик се прости с Шампионската лига, но продължава за Купата на CEV

снимка: bgvolleyball.com

Българският шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) не успя да се добере до групите на Шампионската лига. Тимът, воден от Найден Найденов, отстъпи с 0:3 (12:25, 21:25, 20:25) на немския първенец Фридрихсхафен в мач реванш от последния предварителен кръг на надпреварата. Първата среща в зала "Младост" също приключи по негативен начин за Нефтохимик - тимът загуби с 1:3, а сега се нуждаеше или от чиста победа, или от успех с 3:1, за да стигне до Златен гейм.

Така родните шампиони ще продължат участието си във втория по сила клубен турнир на Стария континент - Купата на европейската конфедерация по волейбол (CEV). Там възпитаниците на Найден Найденов ще срещнат на 1/16-финалите чешкия Дукла (Либерец). Първият мач ще се играе в Чехия на 7 декември от 19:00 часа, а реваншът е между 19 и 21 декември в Бургас.

Най-резултатен за успеха на Фридрихсхафен беше Давид Зосенхаймер с 13 точки (1 ас, 4 блока, 42% позитивно посрещане и 50% ефективност в атака). За Нефтохимик Валентин Братоев реализира 15 точки (2 аса, 46% позитивно посрещане и 52% ефективност в атака), но те се оказаха крайно недостатъчни за родния първенец.

Бургазлии бяха разгромени в първия гейм, което ги уби психически и те така и не успяха да влязат в мача. Найден Найденов започна срещата със същия състав, който използва в Бургас, но това не му донесе дивиденти. След като играта на тима не потръгна, се включи беларуският национал Вячеслав Шарапович. И този коз от ръкава на Найденов обаче не сполучи и българският тим ще играе в групите на турнира на CEV.