Левски удари изморения Нефтохимик в драматично волей дерби

снимка: Facebook

Левски се наложи над шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:2 (25:20, 19:25, 28:26, 25:27, 15:10) в отложен мач от седмия кръг на Суперлигата, който се игра в столичната зала "Христо Ботев".

Надвивайки евроучастника в дербито на кръга, "сините" записаха трета победа в родния шампионат. Те имат 4 поражения, а осемте спечелени точки им отреждат 9-ото място в подреждането. Нефтохимик пък показа умора след мача от Шампионската лига срещу Фридрихсхафен и преклони глава за втори път през сезона. Бургазлии са трети с 16 точки, изоставайки от втория Пирин и лидера Монтана.

Двама играчи направиха дебют в Суперлигата, като в състава на Левски отново се завърна бившият капитан Теодор Богданов, който се прибра от престоя си във Франция, а официален старт за бургазлии в първенството направи украинският диагонал Олександър Стаценко.

В първия гейм "сините" изненадващо поведоха с 21:15, което бе достатъчно, за да затворят частта. Във втората обаче тимът на Найден Найденов се върна в играта и показа хъс, с който изравни геймовете. Последваха две драматични части от сблъсъка, като първо Левски издрапа до 28:26, за да поведе отново, но родният първенец изравни с 27:25. В тази част Левски водеше с 21:17 и бе близо до това да спечели мача в четири гейма. "Сините" обаче сами направиха живота си труден, допускайки изравняване и решителен тайбрек. В него те поведоха отрано с 3:0 и 5:2, като затвориха краткия гейм с 15:10.

Топреализатор за победата на Левски стана Смилен Мляков с 29 точки (57% ефективност в атака) За Нефтохимик най-резултатен бе Валентин Братоев с 22 точки.