Неделчева на 2-ри кръг в Глазгоу без игра

Най-добрата българска бадминтонистка Петя Неделчева се класира за втория кръг на турнира в Глазгоу (Шотландия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Водачката в схемата Неделчева дори не трябваше да излезе на полето, след като съперничката й Делфин Лансак (Франция) се отказа преди двубоя заради травма. Така старозагорката продължи напред без игра, а във втория кръг тя ще срещне германката Фабиене Депрец.

Другата българка в надпреварата Линда Зечири, поставена под номер 4, се отказа в първия кръг заради контузия преди срещата си с австралийката Тара Пълвен.

В схемата при мъжете Благовест Кисьов се наложи в първия кръг над англичанина Робърт Кетъл с 21:17, 19:21, 21:15 за 46 минути. Кисьов навакса изоставане от 7:12 точки в първия гейм, който спечели със серия от 6:1 в края.

Във втората част българинът взе първите седем разигравания, но постепенно Кетъл изравни и успя да стигне до успеха, въпреки че изоставаше с 16:18.

В решаващия трети гейм Кисьов поведе от началото и не допусна обрат, информира БТА. Така българинът ще срещне във втория кръг утре победителя от мача между номер 7 Ананд Павар (Индия) и квалификанта Сам Добсън (Англия).