Насиниха от бой Бербатов и Фулъм

Отборът на Ливърпул се изкачи на второ място във временното класиране на английската Висша лига, след като днес „червените“ разгромиха с 4:0 гостуващия Фулъм в среща от 11-ия кръг на първенството.

Димитър Бербатов стартира като титуляр за гостите от Лондон, но бе заменен седем минути преди края от Гиоргиос Карагунис. Подобно на представянето и на всички останали футболисти на „котиджърс“ в днешния ден, бившият капитан на България също не блестеше особено с изявите си.

Два гола за победителите реализира Луис Суарес, докато веднъж се разписа и централният бранител Мартин Шкъртел. Фернандо Аморебиета от състава на Фулъм пък си отбеляза автогол.

Така мърсисайдци събраха актив от 23 точки до този момент, изпреварвайки Челси за второто място в таблицата. „Сините“ от Лондон записаха звучен провал, завършвайки единствено 2:2 с Уест Бромич у дома по същото време. Лидер с 25 точки, но и мач по-малко остава Арсенал. Фулъм пък остава с актив от 10 точки, намирайки се твърде близо до зоната на изпадащите в Премиършип.

Още през първата част Ливърпул реши всичко в сблъсъка, като играта на Фулъм бе под всякаква критика в днешния следобед.

Между 23' и 26' гостите инкасираха първи два гола, с което съвсем утежниха задачата си на „Анфийлд“. Първо Фернандо Аморебиета отклони топката в собствената си врата след центриране на Джерард, а малко след това Мартин Шкъртел с глава наказа лошо подреждане на защитата в бяло.

В 36' първото си попадение в сблъсъка отбеляза и Луис Суарес. Уругваецът получи подаване от Джордан Хендерсън и преодоля Маартен Стекеленбург, слагайки точка на спора.

След почивката Ливърпул можеше да отбележи още поне три попадения, имайки предвид, че Фулъм изглеждаше изключително зле подреден. В 49' Стъридж и Суарес като по чудо не вкараха, а минута по-късно отново Дани Стъридж пропусна златен шанс за четвърти гол.

Такъв все пак падна в 55', когато Фулъм изпадна в пълен нокдаун. Стивън Джерард се възползва от груба грешка на Ричардсън и изведе Суарес, който прати топката покрай Стекеленбург за крайното 4:0.

До края на мача Ливърпул намали оборотите, което и в крайна сметка спаси Фулъм от още по-унизително поражение в Града на Бийтълс.