Дузпа в 96-ата минута спаси Челси срещу УБА

Челси и Уест Бромич завършиха наравно 2:2 в доста интересен и напрегнат двубой от 11-ия кръг във Висшата лига. Това бе първа грешна стъпка на лондончани на "Стамфорд бридж" в първенството, след като в първите 5 срещи успяха да победят на 5 пъти.

В края на първата част Самюел Ето'о даде преднина на домакините, но през второто полувреме УБА обърна резултата с попадения на Шейн Лонг (61') и Стефан Сесеньон (68'). "Сините" пък успяха да изравнят в 96-ата минута с гол на Еден Азар от дузпа.

Равенството остави тима на Жозе Моуриньо на трета позиция, с 4 точки по-малко от лидера Арсенал, които утре играят срещу шампиона Манчестър Юнайтед. „Дроздовете“ пък вече събраха 14 точки и се изравниха с отборите на Нюкасъл и Хъл Сити.

Двубоят очаквано започна с натиск на лондончани, като първата по-сериозна възможност в двубоя се откри чак в 18-ата минута. Изключително активният Иванович центрира към Ето'О, който стреля с глава, но ударът мина високо над вратата.

В 29' възпитаниците на Жозе Моуриньо получиха страхотен шанс да открият резултата, когато от фаул Оскар стреля опасно в горния десен ъгъл на Боаз Майхил, но вратарят изби топката в корнер.

Усилията на домакините бяха възнаградени чак в последната минута на първата част. Еден Азар проби отляво и стреля, но стражът на УБА успя да отбие топката. Лиам Риджуел обаче не се ориентира добре в ситуацията и позволи на Самюел Ето'о да направи добавка и да открие резултата – 1:0 за Челси.

Пет минути след подновяването на играта „сините“ от Лондон можеха да удвоят преднината си, но Еден Азар не успя да овладее добре топката в наказателното поле след страхотен дълъг пас на Оскар.

В 58' минута УБА бе близо до изравняване, когато Амалфитано качи топката на главата на Шейн Лонг. Последният насочи топката в долния ляв ъгъл на Чех, но чешкият национал се справи блестящо, отбивайки удара.

Три минути по-късно гостите успяха да изравнят. След центриране от корнер МакАули стреля с глава от няколко метра, но Чех отново успя да спаси, в последвалата добавка обаче ирландецът Шейн Лонг бе безпощаден.

„Дроздовете“, които през втората част излязоха като нов отбор, в 68-ата минута вече водеха в резултата с 2:1. Стефан Сесеньон бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и националът на Бенин успя да матира Чех с удар по земя.

В 78' минута Челси можеше да изравни, но ударът на Иванович от малкото наказателно поле бе спасен от Майхил, при последвалия удар на влезлия Рамиреш топката излезе в ъглов удар.

Малко по-късно Уилиан пропусна поредна отлична възможност. Еден Азар центрира към бразилеца, но ударът с глава на последния премина над напречната греда.

Три минути преди краяСтивън Кейхъл подаде в малкото наказателно поле към Самюел Ето'о, но камерунецът не успя да намери топката.

В самото начало от продължението на мача УБА можеше да реши всичко в двубоя, но ударът на Крис Брънт не намери очертанията на вратата.

Драмата в срещата бе пълна, когато в 95-ата минута Челси получи правото да изпълни дузпа. Белгийският национал Еден Азар успя да реализира и така да донесе точката за своя отбор.