Роналдо и Реал с нова голова фиеста

Реал Мадрид завърши в стил тежкия цикъл от поредни мачове, след като у дома “кралския клуб“ поднесе отлично шоу на своите привърженици за 5:1 срещу Реал (Сосиедад) в мач от 13-ия кръг на Примера дивисион.

Кристиано Роналдо отново беше най-коментираното име, след като той реализира хеттрик (12, 26, 76), като това беше неговият 19 хеттрик в Испания. Той е №1 по този показател от 2009 насам.

Другите голове бяха дело на Бензема (18) и Кедира (40), а почетният гол за гостите бе дело на Грийзман, който прехвърли брилянтно Диего Лопес.

Феновете на Реал обаче отново се проявиха в лоша светлина и на моменти освиркваха част от играчите, включително и вратаря, който се намеси решително в няколко ситуации през втората част.

“Кралете“ ще се надяват на грешка на някой Барса или Атлетико, като момчетата на Анчелоти са на 3-о място с актив от 31 точки – 3 по-малко от каталунците и 2 от от столичния враг.

От самото начало Роналдо и компания почнаха с фиестата на “Сантяго Бернабеу“, като Бензема и Модрич се отчетоха с първите пропуски.

12 минути след първия начален сигнал обаче нулата срещу името на Реал Мадрид беше променена. Бензема получи на лявото крило и с брилянтен пас изведе Роналдо в пеналта. Въпреки малкия ъгъл португалското острие заложи на силата и не сбърка – 1:0 за домакините.

Комбинацията се повтори, но този път нападателното дуо на “белия балет“ размени ролите си. Кристиано проби отляво и навлезе в наказателното поле. Той реши да комбинира с френския стрелец, който с десния крак преодоля от 12 метра Клаудио Браво – 3:0.

В 26' всичко в срещата приключи, след като Роналдо стреля в ръката на защитник, а съдията отсъди дузпа за домакините. №7 в бял екип се нагърби с изпълнението и хладнокръвно прати топката в средата на вратата за 3:0.

До края на полувремето можеха да паднат още поне 2-3 гола, но за съжаление на феновете на “Бернабеу“ само 1 бе отбелязан. В 36' домакините атакуваха чрез Модрич, който намери Бейл пред наказателното поле. Уелсецът пък изведе Кедира, който с мощен удар направи 4:0.

През втората част темпото определено спадна, а феновете на “Сантяго Бернабеу“ отново почнаха да освиркват част от своите любимци, включително и Диего Лопес, който отново беше титуляр. Повечето освирквания бяха, след като той допусна гол във вратата си. В 60' Гризман беше изведен отлично, а с прекрасен прехвърлящ удар нападателят намали до 4:1.

В 76' обаче Роналдо затвърди брилянтната си форма, след като от пряк свободен удар прати неспасяемо топката във вратата – 5:1 за домакините и общо 19-и хеттрик за португалеца след трансфера му на “Бернабеу“.

До края на срещата можеха да паднат още голове, като Лопес се отчете с две страхотни намеси, а Мората изпусна сам срещу вратаря, и то само от 2 метра, след като се появи на мястото на Карим Бензема.