Наполи спечели последното си домакинство за сезона

Тимът на Наполи записа пета поредна победа в Серия А, след като днес "адзурите" измъкнаха драматично 2:1 при домакинството си на Сиена в мач от 37-ия кръг на първенството.

Неаполитанците твърдо завършват на втора позиция в крайното класиране на шампионата, като днешният мач бе с нулево значение за играчите на Валтер Мацари. Срещата бе без значение и за Сиена, които вече изпаднаха в Серия Б.

Така Наполи увеличи актива си с три точки и вече разполага със 78 пункта, но на цели 9 от новия шампион Ювентус. Сиена остава с 30 точки, като до края на първенството "бианконерите" могат единствено да изпреварят Палермо за 18-ата позиция. Нещо, което обаче няма да ги спаси от изпадане във втория ешалон.

Първата част на "Стадио Сан Паоло" не се разви по план за домакините, които се оттеглиха на почивка с гол пасив. В 36' Сиена излезе напред в резултата, а автор на попадението бе бившият футболист на българския ЦСКА Фабрицио Грило.

Сиена вървеше към престижен успех насред Неапол, преди обаче равенството да бъде възстановено. В 73' Единсон Кавани се възползва от разбъркване в наказателното поле на Сиена и вкара успешно за 1:1, бележейки 28-ия си гол в Серия А за този сезон.

Развръзката настъпи в последните минути на двубоя, когато Марек Хамшик попадна в прегръдките на съотборниците си. Словакът получи подаване от свой съотборник и технично преодоля Пеголо за крайното 2:1.