Удинезе спечели с 2:1 домакинството си на Аталанта и грабна ключови 3 точки в борбата за 5-ата позиция с Лацио.

По същото време днес римските „орли" се наложиха с 2:0 на „Олимпико" над Сампдория, но продължават да изостават с 2 пункта от фриуланите.

Талисманът на Удинезе Антонио Ди Натале за пореден път се превърна в герой за тима си, след като отбеляза и двете попадения срещу Аталанта.

Благодарение на неговите точни изстрели домакините обърнаха резултата от 0:1 до 2:1, след като още в 10-ата минута Джузепе де Лука даде аванс на бергамаските.

Ди Натале обаче изравни в ключов момент - само 120 секунди преди почивката, а в 52-ата минута с втория си гол в мача донесе важната победа за Удинезе.

Ди Натале вече има 22 гола в Серия А и общо 25 през сезона, като единствено Единсон Кавани има повече попадения от него в италианското първенство - 28. Уругвайският таран на Наполи се разписа при драматичната победа с 2:1 над Сиена.

Така фриуланите вече имат 63 точки и продължават да се намират на 5-то място в Серия А, докато основният им конкурент за последната позиция, даваща право на участие в Лига Европа - Лацио - остава 6-ти с 61.

„Орлите" поведоха с 1:0 над Сампдория с гол в 10-ата минута на Серджо Флокари, а в 3-ата на добавеното време Антонио Кандрева фиксира крайното 2:0.

Лацио поддържа 3 пункта аванс пред Рома на 6-тото място, но има мач повече, тъй като „вълците" гостуват довечера на „Сан Сиро" срещу Милан от 21:45 часа.