Наполи преодоля трудно Парма на "Сан Паоло"

Наполи постигна трета поредна победа в Серия А, но тя дойде по-трудно от очакваното при домакинството на Парма. „Дуковете" обаче имат основания да съжаляват за липсата си на късмет в срещата на „Стадио Сан Паоло", която се игра на трева в далеч по-добро състояние от миналия кръг.

Лоренцо Инзине реализира дебютния си гол в италианския шампионат и помогна на Наполи да се изравни с носителя на Скудетото Ювентус на върха с 9 точки в актива.

Иначе Единсон Кавани вкара първото попадение в срещата, а колегата му в нападение за неаполитанците бе другият „тенор" - Горан Пандев, който пък отбеляза за 2:0 в края на първото полувреме. В заключителните секунди на първата част Пароло върна интригата с гол на сметкана на гостите, докато в 77-ата минута Инзине фиксира крайното 3:1 за домакините.

Валтер Мацари маркира своя мач номер 300 в Серия А като треньор извън резервната скамейка на Наполи, тъй като изтърпяваше наказание да не ръководи тима си в 2 мача от Калчото.

Пандев направи мощен пробив в наказателното поле на гостите още в 3-ата минута и бе фаулиран от закъснелия вратар Антонио Миранте. Реферът Джервазони логично посочи бялата точка и Кавани бе точен от дузпата, за да открие резултата - 1:0.

Гостите от Парма се втурнаха да изравняват и на два пъти застрашиха вратата на Морган Де Санктис, но и самият той се намеси отлично при изстрел от пряк свободен удар на Масимо Гоби.

Класическа контраатака в 38-ата минута позволи на Наполи да се откъсне с два гола преднина, след като Кавани и Марек Хамшик комбинираха отдясно и словашкият национал предостави кълбото за непокрития Пандев. Македонецът пък нямаше особени проблеми да се разпише от чистата позиция за 2:0.

В крайна сметка до почивката падна попадение в актива на Парма, дело на Марко Пароло, който с глава препарира Де Санктис при центриране на гръцката звезда Сотирис Нинис - 2:1 в 44-ата минута.

След почивката домакините все пак успяха да подпечатат победата си чрез Инзине, който получи добро подаване от Пандев и запази хладнокръвие, за да реализира първия си гол в Серия А и да оформи крайното 3:1.