Рома допусна немислимото срещу Болоня

Рома затвърди впечатленията, че през този сезон ще бъде атрактивен и непредсказуем отбор в Серия А, след като в третия кръг на новата кампания загуби с 2:3 домакинството си на Болоня.

През първото полувреме „вълците" разпиляха съперниците си и поведоха с 2:0 още до 16-ата минута, но след почивката се случи немислимото на „Олимпико". Алберто Джилардино на два пъти се разписа, а италианският национал Алесандро Диаманти добави едно попадение за шокиращия обрат.

Така „вълците" остават с 4 точки и внушителната голова разлика 7:6, докато Болоня записва първия си успех в Серия А, и то по най-неочаквания начин.

Алесандро Флоренци откри резултата още в 7-ата минута след прекрасно центриране отдясно на Франческо Тоти и хубав завършващ удар на младока. За Флоренци това е 2-ри гол във втория официален мач в кариерата му - именно той зададе темпото за знаменития успех с 3:1 над Интер на „Джузепе Меаца" предишния кръг.

В 16-ата минута Ерик Ламела с фантастичен гол увеличи преднината на домакините и накара „Олимпико" да се изправи на крака - той нахлу по левия фланг и с шут по земя от границата на наказателното поле прати топката в греда, след което тя рикошира зад голлинията на вратаря Алиарди - 2:0.

Въпреки това гостите от Болоня доказаха, че не бива да бъдат причислявани към средняшките отбори в Серия А за тази кампания, защото много бързо стигнаха до равенството след почивката.

Алберто Джилардино вкара за първи път за новия си отбор в 71-ата минута, като с глава простреля Мартен Стекеленбург и намали резултата на 2:1, и то само секунди след сериозния пропилян от Тахцидис шанс за трети гол в полза на Рома.

В 72-ата минута Диаманти се оказа най-съобразителен в наказателното поле на „вълците" и донесе изравняването на Болоня - 2:2. Подемът в играта на гостите продължи и до края на срещата те поставиха още на няколко път под напрежение защитата на Рома.

Победният трети гол във вратата на Стекеленбург падна в 91-ата минута и бе дело отново на Джилардино, който се възползва от нелепо неразбирателство между Николас Бурдисо и вратаря Стекеленбург, за да може необзепокоявано да се разпише за 2:3.