Удинезе изпусна 2 гола аванс срещу Сиена

Удинезе поведе с два гола при визитата си на Сиена след само 6 минути игра, но червеният картон на Андреа Лацари се оказа решаващ за крайния изход от срещата в 3-ия кръг на Серия А.

В крайна сметка домакините успяха да се преборят до равенството 2:2 и така двата тима поделиха точките на „Стадио Артемио Франки".

По този начин тежката кампания до момента за фриуланите продължава, тъй като те имат 2 загуби и 1 равенство в първите 3 кръга от Калчото. Освен това Удинезе няма да играе в Шампионската лига, която почва следващата седмица, тъй като отпадна нелепо след дузпи от Спортинг Брага.

Великолепно започна мача със Сиена обаче за тима от Удине, след като Душан Баста се възползва от нелепа грешка в защитата и още в 1-ата минута даде аванс на гостите - 0:1. Антонио Ди Натале с хубав летящ плонж прониза с глава мрежата на Сиена за втори път, с което увеличи преднината на съотборниците си - 0:2 в 6-ата минута.

Веднага след почивката обаче Лацари получи втори жълт картон за излишно нарушение и остави Удинезе с човек по-малко, което се отрази пагубно на фриуланите.

Зе Едуардо разтресе горната греда с шут от пряк свободен удар, но късметът напусна гостите в 70-ата минута, когато Калайо върна интригата с попадение за 1:2.

В 77-ата пък Зе Едуардо получи правото да изпълни дузпа, след като сам бе повален в наказателното поле и успя да превърне наказателния удар в изравнителен гол за 2:2.

Фиорентина при победата с 2:0 над Катания. Тони бе привлечен на пожар при "виолетовите" след отказа на считания за сигурно ново попълнение Димитър Бербатов.

35-годишният нападател показа, че все още може да играе футбол на най-високо ниво и в 65-а минута вкара втория гол, с който затвърди успеха на Фиорентина.

Преди това новият любимец на тифозите във Флоренция Стеван Йоветич откри резулатата в 43-а минута. Йоветич вече има 4 гола от началото на сезона и е начело в листата на голмайсторите в Серия А.