Дженоа и Удинезе си вкараха 6 гола, Парма с класика в Бергамо

Отборът на Парма записа категорична победа с 3:0 като гост на Аталанта в мач от 24-ия кръг на италианската Серия А.

Кристиан Молинаро загатна за сериозните намерения на “дуковете”, след като откри резултата още в 9-ата минута.

Домкините от Бергамо се втурнаха да изравняват резултата, но устремът им бе спрян от автогол на Йохан Бенальон в 74’. Крайното 0:3 оформи звездата на Парма Антонио Касано три минути по-късно (77’).

След този успех “дуковете” се изкачиха на 6-то място във временното класиране на Серия А с актив от 36 точки - колкото има и Верона, който е с мач по-малко. Аталанта заема 14-а позиция с 27 пункта.

В друг вълнуващ мач от кръга в Калчото - Дженоа и Удинезе оставиха доволни зрителите на стадион “Луиджи Ферарис” в Генуа, които видяха цели шест гола - по три във всяка врата за крайното 3:3.

“Бианконерите” поведоха с 2:0 след попадения на Душан Баста (35’) и Бруно Фернандеш (40’), но Мадуи Конате върна интригата, намалявайки на 1:2 в края на първото полувреме (45’).

Луис Муриел отново върна преднината от два гола на Удинезе в 48’, а до края на мача натискът на домакините даде резултат и те стигнаха до равенство - 3:3 след две попадения на Алберто Джилардино (70’, 79’).

След това зрелищно реми и двата тима остават във втората половина на класирането, като Дженоа е 11-и с 31 точки, а Удинезе - 13-и.

Лидер в Серия А остава шампионът Ювентус, който днес записа 20-ата си победа от началото на сезона след 3:1 над Киево у дома. Юве е убедителен лидер с 63 точки, с 12 повече от втория Рома. "Вълците" обаче са с цели два мача по-малко от "старата госпожа".

По-късно тази вечер Рома приема Сампдория на "Олимпико", като отборът на Руди Гарсия има да изиграе и отложения си двубой с Парма. Киево остава в зоната на изпадащите с едва 18 точки.

Наполи също продължи с успешната си серия и се наложи с 2:0 при гостуването си на борещия се за изпадане Сасуоло. Така неаполитанците събраха 50 точки, с които запазват 3-ата си позиция.

В ранния неделен мач от Калчото отборът на Катания показа на Лудогорец как се бие Лацио, нанасяйки загуба с 2:0 на римските "орли".

В другия изигран мач днес Каляри загуби с 1:2 домакинството си на Ливорно, а мачът бе оцветен с три жълти картона (1 за домакините и 2 за гостите - б.а.).