Наполи излекува болката с бой над Фиорентина (ВИДЕО)

Наполи намери частична утеха за нелепото отпадане на полуфинал в турнира за Купата на Италия с домакински успех 2:0 над другия разочарован от елиминацията си преди финала отбор – Фиорентина.

Отборът на Рафаел Бенитес постигна ключова победа в едно от дербитата в неделната програма на 30-ия кръг от Серия А и изпревари съперника си на четвъртото място в класирането. (Припомнете си как Наполи отстъпи на Лацио с 0:1 в реванша за Купата НА ТОЗИ ЛИНК. Припомнете си как Фиорентина бе сразен от Ювентус в реванша за Купата НА ТОЗИ ЛИНК)

„Партенопеите“ събраха 50 точки и изпревариха с една „Ла Виола“, който изпраща може би най-неуспешната си седмица през сезона. Освен отпадането преди финала за Купата, Фиорентина вече е на пета позиция в класирането и може да бъде изпреварен от Сампдория (48), който довечера гостува на Милан.

„Виолетовите“ ще трябва да стискат палци на палача си Ювентус да спечели Купата на Италия, за да позволи и на шестия в класирането в първенството да заслужи участие в Лига Европа от следващия сезон.

Дрийс Мертенс с великолепен изстрел пред границата на наказателното поле препарира Нето и прати топката неспасяемо в далечния му ъгъл, давайки аванс на домакините. Реално те заслужаваха да водят с два чисти гола на почивката, защото страхотно попадение на Гонсало Игуаин по крайно разочароващ начин не бе зачетено.

Водещият голмайстор на Наполи отправи топовен шут от около 20 метра, а топката се отби от горната греда и тупна зад голлинията, но нито страничният съдия, нито асистентът до вратата осъзнаха какво се е случило и ощетиха домакините.

След почивката Фиорентина натисна в опит да потърси изравняване и създаде нелоши положения, които обаче не биваха реализирани. При една от контраатаките си в 65-ата минута Гонсало Игуаин остана напълно сам очи в очи с вратаря на гостите, но по нетипичен за него начин не можа да финтира Нето и да си освободи позиция за стрелба на празна врата.

В крайна сметка вторият гол в мрежата на Фиорентина падна в 71-ата минута, след като Хосе Кайехон матира цялата „виолетова“ защита с извеждащ пас отдясно за Марек Хамшик, който се измъкна от засадата и с елегантно докосване прати кълбото покрай Нето – 2:0.

В 89-ата минута самият Кайехон се разписа за крайното 3:0, след като получи идеален пас пред малкия пенал от Лоренцо Инзиние и от въздуха не пропусна да се разпише.